Drodzy Uczniowie, zbliża się miesiąc maj, a pierwsze dni tego miesiąca to bardzo ważne daty w historii Polski. Zapraszamy Was do wspólnego świętowania w zakładce BIBLIOTEKA.
Wybierając książkę do czytania, spójrzcie na przygotowaną przez magazyn The Telegraph listę Najlepszych książek dla dzieci wszech czasów. Z listy 100 tytułów nauczyciele bibliotekarze wybrali dla Was 11 propozycji. To pozycje, które czytają kolejne pokolenia od lat i nadal cieszą się one niemalejącym zainteresowaniem. Niektóre z tych książek znajdują się w kanonie lektur szkolnych. Są niezwykłe, ponadczasowe, poruszą i zachwycą zarówno dzieci, nastolatków jak i dorosłych. Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA
Nauczyciele biblioteki szkolnej polecają cykl pt. Naj… o książkach, w którym będą prezentować ciekawostki o najstarszych, najmniejszych, najgrubszych, najszerszych książkach. Za Encyklopedią PWN warto przypomnieć, że książka to dokument piśmienniczy, zapis myśli ludzkiej, raczej obszerny, w postaci publikacjiwielostronicowej o określonej liczbie stron, o charakterze trwałym. Ale książka to coś więcej niż przedmiot, to mądrość, z której możemy czerpać wiedzę.
Nauczyciele bibliotekarze zapraszają wszystkich uczniów do wirtualnych spotkań autorskich z serii Ul z książkami. Polscy literaci zrzeszeni w Unii Literackiej codziennie o godz. 18.00 spotykają się z czytelnikami on-line. W tym czasie czytają utwory znane i te jeszcze niepublikowane. Odpowiadają na pytania czytelników.
Czy wiecie: kto i kiedy zainicjował to święto?Skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się w tym dniu książkami i różami?Od kiedy na polskich utworach (książkach, filmach, płytach itd.) umieszczany jest znak copyright? Biblioteka szkolna przygotowała dla Was, krótką historię tego święta.
Drodzy Uczniowie! Zbliżają się Święta Wielkanocne. W tym roku będą one inne niż zazwyczaj. Mamy jednak nadzieję, że koronawirus nie popsuje Wam całkowicie świątecznej atmosfery.
Biblioteka szkolna zachęca wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do korzystania z e-booków. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach wprowadziła możliwość utworzenia konta tymczasowego dla osób, które nie są jej czytelnikami.
Wyciągnij pióro, uruchom wyobraźnię, otwórz szuflady z pomysłami. Wojewoda świętokrzyski i Polskie Radio Kielce ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie „Tak widzę świat, tak go czuję - rzeczywistość w obliczu zagrożenia”.
Biblioteka szkolna zachęca uczniów klas VIII, aby w okresie kwarantanny przeczytali książkę Oskar i pani Róża. Spróbujemy Wam przybliżyć kilka informacji dotyczących autora i samej lektury.